1993.10.06 Górnik Pszów - Lech Poznań 1:2 (0:0, 1:1, 1:2) (przerwany) (Puchar Polski)

Mecz przerwany po 105 minutach z powodu ciemności. Powtórzony 24 października 1993 roku.

1/16 finału

Górnik Pszów:

Lech Poznań: Bako - Jacek Bąk (II), Wojtala, Sangowski, Szefler (68' Piskuła), W. Kryger, D. Skrzypczak, Remień, Trzeciak, Dembiński (61' Ł. Wojciechowski), Moskal
Trener: Jakóbczak

Bramki: ? — D. Skrzypczak 78', 1:2 D. Skrzypczak 95'

Widzów: 5.000

Sędzia: Szczełkun

Żółte kartki: W. Kryger, Remień

[…]
Na dodatek mistrz Polski skompromitował się w Pucharze Polski, choć trzeba przyznać - stało się to w niecodziennych okolicznościach. Rywalem poznaniaków miał być trzecioligowy Górnik Pszów. Choć mecz rozgrywano w październiku, a w pucharze możliwa jest dogrywka, początek spotkania na stadionie w Pszowie wyznaczono na 15.30. Zakładaliśmy, że z Lechem nie wygramy - tłumaczył później w G.azecie W.yborczej działacz Górnika Julian Nieroda. Chcieliśmy dać szansę kibicom, którzy pracują i wcześniej nie zdążyliby dojechać, aby zobaczyć w akcji zespół mistrza Polski - dodawał. Tymczasem w normalnym czasie był remis 1:1. Sędzia zarządził dogrywkę, którą po pierwszej części, gdy Lech strzelił drugą bramkę, trzeba było przerwać ze względu na zapadające ciemności. Wydział Gier PZPN postanowił, że mecz zostanie powtórzony nieco ponad dwa tygodnie później.

EP Fuji, str. 178-179

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License