2004.03.11 Lech Poznań - FK Homel 1:0 (1:0) (towarzyski)

Lech Poznań: K. Kotorowski (46' Piątek) - W. Kryger, M. Mowlik, Wójcik (58' Czarnecki), Lasocki (81' Mirosław Goliński), Z. Zakrzewski (72 Madej), P. Świerczewski, Scherfchen, Piskuła (57 Michał Goliński), Grzelak (59' Telichowski), Nawrocik (81' Buzała)

Bramka: 1:0 Nawrocik 20'

Widzów: 1.000

Sędzia:

Żółte kartki:

Lech Poznań korzystając z przełożenia spotkania ligowego z Górnikiem Zabrze rozegrał sparing z mistrzem Białorusi, zespołem FK Homel. Lechici wygrali 1-0 (1-0).

Przymusową przerwę trener Michniewicz wykorzystał na sprawdzenie tych zawodników, którzy w poprzednich spotkaniach kontrolnych spędzili mniej minut na boisku.

Oglądanie Kolejorza w eksperymentalnym składzie nie należało do przyjemności. Największą atrakcją wczorajszego sparingu była więc dla kibiców możliwość zajęcia miejsca na nowej trybunie. Poziom meczu był bowiem przynajmniej o dwie klasy gorszy niż ubiegłotygodniowa potyczka z Wisłą.

Lech bez Piotra Reissa, przebywającego na konsultacjach lekarskich w Berlinie Bartosza Ślusarskiego oraz bedącego w dobrej formie Pawła Kaczorowskiego prezentował się bowiem blado. Inna sprawa, że rywal preferował raczej toporny styl, dużo więc było kopaniny, a mało ładnych, szybkich akcji. Białorusini praktycznie nie wypracowali sobie żadnej klarownej sytuacji strzeleckiej.

Lechici z kilku szans wykorzystali jedną. W 20. min po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Krzysztofa Piskuły, piłka trafiła do stojącego w polu karnym Damiana Nawrocika, który z 10 metrów strzelił w długi róg.

W 40. min strzelec gola miał szansę podwyższyć rezultat, ale przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Niemal identyczną okazję miał po przerwie Zbigniew Zakrzewski, ale i on trafił w nogi golkipera.

Źródło: Gazeta Poznańska

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License