2004.07.17 SV Stuben/USC Pilgersdorf - Lech Poznań 1:11 (1:5) (towarzyski)

Mecz w Oberpullendorf (AUT)

SV Stuben / USC Pilgersdorf:

Lech Poznań: (I połowa) K. Kotorowski - Kaczorowski, Czarnecki, Wojtala, Lasocki, Madej, Majewski, Scherfchen, Stachowiak, Mielcarski, Gajtkowski
(II połowa) Piątek - Imbiorowicz, Telichowski, Wójcik, K. Strugarek (68' D. Topolski), A. Jakubowski, Reiss, Michał Goliński, Sasin, Z. Zakrzewski, M. Pontus
Trener: Michniewicz

Bramki: Peter Weber - Lasocki 19', Majewski 24', 30', Mielcarski 28', Scherfchen 40', Michał Goliński 51', 90', A. Jakubowski 57', Reiss 66', Z. Zakrzewski 88', 90'

Widzów:

Sędzia:

Żółte kartki:

Niezbyt fortunnie rozpoczął się dla podopiecznych Czesława Michniewicza pobyt na zgrupowaniu w Lutzmannsburgu. Na sobotni sparing nie dotarła rumuńska pierwszoligowa drużyna - Alba Iulia Apulum. Lechici wobec tego zmierzyli się z miejscowymi drużynami z niższych lig - SV Stuben i USC Pilgersdorf.

Cała sytuacja była dość niecodzienna - otóż po odwołaniu gry z Rumunami, do akcji wkroczyła dyrekcja miejscowego hotelu Thermenhotel Kurz. Zaproponowała mały turniej o nagrodę 250 euro ufundowaną przez hotel. Oto lechici zostali podzieleni na dwie jedenastki. Każda miała zagrać mecz z jednym ze zwołanych "ad hoc" miejscowych IV-ligowców. Kto wygra ze swymi rywalami wyżej, inkasował 250 euro.

Sparingowy pojedynek zakończył się wysokim zwycięstwem "Kolejorza" 11-1 (5-1), a lepsi okazali się lechici grający w II połowie.

Kapitan drugiej ekipy, Piotr Reiss odebrał zatem 250 euro nagrody i przekazał ją na rzecz trenerów i masażystów. - Piękny gest - westchnął trener Lecha Czesław Michniewicz.

źródło: lechpoznan.pl / Gazeta Poznańska

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License