2005.01.15 Lech Poznań - Victoria Koronowo 2:1 (2:0) (towarzyski)

Zobacz też:

Historia pojedynków Lech - Victoria KoronowoMecze grane 15 styczniaWyniki w sezonie 2004/05


Opalenica

Lech Poznań: K. Kotorowski (64' Janicki) - A. Jakubowski, Wojtala, Czarnecki, Lasocki, Magdziarz, J. Wilk (46' A. Marciniak), K. Strugarek, Z. Zakrzewski, Gajtkowski (76' J. Wilk - zmiana powrotna), Sawaneh
Trener: Michniewicz

Victoria Koronowo:

Bramki: 1:0 Lasocki 27'karny, 2:0 Sawaneh 45', 2:1 Szczygielski 77'

Widzów:

Sędzia:

Żółte kartki:


O wiele słabszy skład Lecha wybiegł na drugi sobotni mecz, choć akurat rywal był silniejszy od Zdroju. Victoria Koronowo jest wiceliderem kujawsko-pomorskiej IV ligi (Ciechocinek zajmuje 5. miejsce). W "Kolejorzu" błyszczeli Ebrahim Savaneh i Krzysztof Gajtkowski, który zrzucił już zbędne kilogramy, jednak nadal nie potrafi wykorzystywać sytuacji bramkowych (choć dochodzi do nich dość łatwo). Z kolei "Ibo" Savaneh gra bardzo dojrzale jak na swój wiek - dużo widzi na boisku, a przy tym jest szybki, ma dobry drybling. Jego transfer z niemieckiego Rosenhohe jest już przesądzony i kto wie, czy Gambijczyk już wiosną nie zagra w ekstraklasie. Talent do piłki ma spory.

Słabo zaprezentowali się gracze, którzy mogliby grać w pierwszym zespole - Ariel Jakubowski, Rafał Lasocki, a niewiele lepiej Zbigniew Zakrzewski. Po występie Tomasza Magdziarza trudno spodziewać się, by został na wiosnę w Lechu. Martwi to, że jeden z najbardziej utalentowanych juniorów Jakub Wilk ma bardzo słabe wyniki badań sprawnościowych i wydolnościowych. Póki ich nie poprawi, nie ma większych szans na przebicie się do I-ligowej kadry.

Źródło: lechpoznan.pl

Mecz odbył się o godzinie 13:00, wcześniej tego samego dnia (godzina 11:00) Lech zmierzył się ze Zdrojem Ciechocinek.

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License