2005.02.05 Dyskobolia Grodzisk Wlkp. - Lech Poznań 1:0 (0:0) (towarzyski)

Dyskobolia Grodzisk Wlkp.: Przyrowski (46' Brzostowski) - Piechniak, Sáblík, Pawlak, Vranješ, M. Zając (76' Dudziński), Michał Goliński (46' Kaczmarczyk), Kozioł, Nowacki (46' Radzewicz), Porázik (46' Radzinevicius), Ślusarski (46' Sikora)

Lech Poznań: Piątek (46' K. Kotorowski) - A. Jakubowski, Kuś (46' M. Mowlik), Wójcik (46' Telichowski), D. Topolski (46' Lasocki), P. Świerczewski (46' Favano), Scherfchen, Bugała (55' Magdziarz), Wachowicz (46' Nawrocik), Sasin (46' Z. Zakrzewski), Reiss (46 Gajtkowski)

Bramka: 1:0 Sikora 64'

Widzów:

Sędzia:

Żółte kartki:

W sparingowym meczu rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim, Dyskobolia pokonała poznańskiego Lecha 1-0 (0-0).

Ze względu na rozpoczynajace się jutro zgrupowanie reprezentacji, mecz rozegrano na boisku treningowym, które bardziej przypominalo lodowisko niż murawę. W pierwszej połowie gracze z Grodziska byli stroną przeważajacą, jednak nie potrafili strzelić gola. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał Bartosz Ślusarski, ale z 5 metrów fatalnie spudłował.

Na drugą połowę Dyskobolia wyszła w dość zmienionym składzie, gdyż na boisku pojawili się: Brzostowski, Kaczmarczyk, Radzewicz, Sikora i Radzinevicius. Sikora już na początku swojego pobytu na boisku mógł strzelić dwie bramki, jednak dopiero za trzecią próbą pokonał Kotorowskiego. Wcześniej Kotorowski obronił strzały Kozioła i Kaczmarczyka. Następnie gra się wyrównała, a Lech był bliski wyrównania, ale strzał Mowlika zablokowali obrońcy Dyskobolii. Przy kolejnej próbie "Kolejorza" dobrą interwencją popisał się Dariusz Brzostowski.

źródło: lechpoznan.pl / dyskobolia.net

O ile nie zaznaczono inaczej, treść tej strony objęta jest licencją Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License